co je nového? | červenec 017

19. srpna 2017


Jak sladká byla ta dětská léta. 
Když se řekl červenec, vybavily se mi dva měsíce prázdnin. Dobrodružství, které s sebou přinášely. Svobodu. Tenhle kouzelný měsíc pro mě znamenal volno od školy, od domácích úkolů a povinností. Znamenal babičku s dědou a čas strávený u nich. Šumavu. Rána, kdy mě probouzela vůně kakaa a vánočky. Cesty do obchodu, do Sušice. Vůně dědova auta. Červenec, měsíc mých narozenin. Čokoládový dort a dárky. Rodina a chvíle, kdy jsme byli většinou všichni pohromadě. Opékání buřtů a to, jak jsme ještě večer v posteli voněli od ohně. Vybaví se mi sestřenice a "našich" čtrnáct dní, které jsme u babi s dědou pravidelně každý rok trávily. Teta a naše ježdění do velhartickýho rybníka. Otevřená okénka od auta, hudba puštěná naplno a vzduch vonící létem. Táta a to, jak jsme cestou z aquaparku zpívali všichni nahlas Casablancu od Katapultů. Trhání malin a to, jak z nich babička následně dělala koláč. Chození na houby, vůně mechu a hlíny. Deštivá odpoledne strávená u deskových her. Chuť černého čaje s citronem. Propovídané noci.

Ale ani dnes, o víc jak deset let později, ten červenec vůbec není špatnej. 
Měsíc Náplavky a parků, ve kterých si můžu dosyta a do pozdního odpoledne číst. S kelímkem nejlepšího flat white z Ye's na Letný. Měsíc horkých nocí, které trávím na zemi u otevřeného balkonu, s Oskarem solidárně spícím vedle mé hlavy. Červenec, měsíc, kdy jsem oslavila dvacítku. Poznala spoustu dalších skvělých lidí a spoustu věcí se naučila. Koupila si - jak jinak - x dalších nových knih, vypila x skvělých kafí. Prošla město křížem krážem. V práci zažila potopu i požár. Opila se. Dokonce několikrát. Navštívila Fearhouse a ochutnala svojí první Piña Coladu. Našla spřízněné duše. Koupila si nový deník. A začala tím další, novou část svýho života. Nový začátek. Nebo tak něco.

láska na první návštěvu | poprvé v Dobré trafice na Vinohradech
můj parťák do nepohody <3 | Oskar
doma je krásno | Šumava
čtyři potopy, požár. co přijde příště? (radši už žádné katastrofy prosím) | z práce
<3 | z práce
další z nově objevených podniků. Zmrzlinář je zvlášť v tomhle šíleným horku úplné nebe! 
nejkrásnější dárky k dvacítce, moji milovaní mě už znají <3
na skok v Krumlově
<3 | (má milovaná) Terka v Praze
už jsem vám říkala, jak je botanická zahrada PřF krásná? (říkala, já vím... ale přece)
Anežský klášter a skvělý posezení v Pikniku
červencové knihy 
ehm... myslím, že Oskara na blogu uvidíte ještě hodněkrát. | pardón

mamacoffee v Karlíně a Prádelna café | nově objeveno
v duchu minimalismu.

čarokrásný nebe
na Havlovo náměstí je taky moc fajn! zvlášť v podvečer, s kávou a dobrou knihou k tomu.

8 komentářů

 1. Jak se ti líbil Fearhouse? Uvažuju, jestli se to vyplatí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. byli jsme si tam jen sednout na drink, na samotný prohlídce "domu hrůzy" jsme nebyli. ale navzdory tomu, že to není úplně podnik pro mě, mě to příjemně překvapilo. určitě to má obrovskou atmosféru.

   Vymazat
 2. "Co je nového" čtu na Tvém blogu nejradši a nejvíc mě baví Tvoje fotky.
  Jsi neskutečně krásná bytost a Tvoje články mě vždycky tak nějak příjemně nabijí, děkuju za to!
  Měj se krásně,
  El.

  OdpovědětVymazat
 3. Ty si umíš užívat volna :) Vybavila jsem si při tom i své vzpomínky na léto a je zvláštní, jak se z něj postupem let vytratila příroda. Když člověk nejezdí k babičce na vesnici, má práci ve městě a jahody kupuje na tržnici, už to zkrátka není ono. Na tom by se dalo pracovat.

  OdpovědětVymazat
 4. Strašně se mi líbí, jak jsi ten červenec popsala. :) Nádhera, uplně to na mě dýchlo, mám podobné zážitky z dětství. :)

  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 5. "Já hraju Casablanca song" <3 D.

  OdpovědětVymazat

© ANNA. Design by FCD