benátky 2011

1. března 2016


Ráda si prohlížím staré fotky. Ve dnech plných stresu a každodenních starostí jsou příjemným útěkem do chvil, kdy mi bylo hezky.

Poslední týdny je to třeba. Stres z maturity a toho všeho kolem se stupňuje a já propadám dvoum (nebo třem) stavům. Tím prvním je nezájem. Je mi všechno jedno, říkám si, že to nějak dopadne a místo učení si pouštím film, který chci už tak dlouho vidět. V tomhle stavu ale nesetrvávám dlouho. Vždycky ho rychle střídá ten druhý a tím je naprostá panika. Jak to všechno proboha jen zvládnu?! Už nám přece zbývají jen necelé dva měsíce!

Zachraňuje to ale stav třetí. A tím je klid. Uvědomím si všechno, co už dávno vím. Řeknu si, že co se má stát stane se a že když to zvládli jiní, zvládnu to i já. 
A tak si dělám asi tak miliontou kávu, s velkým přemáháním otvírám desky s maturitními otázkami na ekonomiku a dávám se do práce... (uklidňuje mě i fakt, že zbývá už jen něco kolem šedesáti dní a pak..  pak už s účetnictvím nebo ekonomikou nemusím mít nikdy nic společného, jupí!)

...

Na začátku článku jsem se zmínila o fotkách. Obrázcích, které mě vždycky takzvaně pohladí po duši. A napadlo mě, že bych se s vámi o některé z nich mohla podělit. Konkrétně o fotky z Benátek, které jsem navštívila někdy v roce 2011.

Hodně zmrzliny, výborné těstoviny, horko, vlasy zesvětlené sluníčkem, opálená kůže, rodina, láska.
Spousta milých lidí, gondoly, moře, letní šaty, spousta (dnes už splněných) přání, radost, smích.

Itálie.

2 komentáře

 1. Článek sice není nejnovější, ale objevila jsem tě až teď. :)
  Prohlížení starých fotek má svoje kouzlo. Vrací se veškerý pocity, nálada.. To mě baví.
  Benátky jsem přímo nenavštívila, ale Itálii ano a je to rozhodně země, kam se chci vrátit! :)

  Jo, a maturity se neboj! Vím, že to říká každý, ale fakt se není čeho bát. Jasně, že nervozita přijde (a přijde jí hodně ;D) .. Ale jestli se na to člověk fakt podíval, tak to zvládne, i kdyby nechtěl! (Já se třeba připravovala jen o svaťáku - hanba mi - a nejhorší známka byla dvojka.. ;D)
  Michelle B :)

  OdpovědětVymazat
 2. Do Benátek se chystám v srpnu, mohla bys mi prosím poradit, kam tam nesmím zapomenout jít a co nevynechat? :)

  OdpovědětVymazat

© ANNA. Design by FCD