month summary | prosinec 015

3. ledna 2016


Prosinec je hlavně měsícem, kdy má většina z nás v hlavě jen nadcházející vánoční prázdniny, Ježíška, po Vánocích je to hlavně oslava Silvestra a pak.. pak je to u mě každoročně deprese, potom odhodlání dělat věci jinak a líp a nakonec je to stres. Stres a strach.

Prosincové dny byly ale docela fajn. I bez sněhu jsem si ty dny volna užila. A v dnešním článku bych vám chtěla říct, jak ty mé dny probíhaly (k ruce si beru diář a notebook s fotkami, abych si ty dny připomněla - ano, Anička sklerotik)


Vánoční prázdniny začaly jak nejlíp mohly. Po boku Milého, kdy jsme si udělali Vánoce už ve středu. (Velké) překvapení v podobě Polaroidu, dívání se na jeden z těch klasických vánočních filmů, společná večeře, usínání vedle toho druhého, společné ranní probuzení se do Štědrého dne - i když mi díky počasí spíš přišlo, že je jeden z těch krásných a slunečných jarních dní. Na kouzlu to ale tomu začátku dne ani trochu neubralo.Jelikož mám jedenáctiletého bráchu, který se na Vánoce stále těší jako malé dítě a samou nedočkavostí neví, co by doma provedl, rozhodli jsme si s rodinou na Štědrý den udělat malý výlet na Klenovou, která je od našeho domova vzdálená jen pár kilometrů.
Slunečno, rtuť teploměru ukazující 9 stupňů nad nulou. Procházka lesem a okolím Klenové, posezení na lavičce a povídání si o všem možném. 
A večer? Letošní Vánoce nebyly o dárcích (ostatně to by neměly být žádné). Bylo to o tom, že jsme navzdory všemu byli na Štědrý den spolu. Navzdory všem předcházejícím událostem a šílenství, co se minulé měsíce dělo. A na tom záleželo asi nejvíc.


Dalších pár dní jsem strávila s tátou a tetou na chalupě. Rodinné návštěvy, obědy u babičky (u mojí skvělé babičky, která všem ostatním udělala husu a ještě k tomu se dělala s vegetariánským "karbanátkem" pro mě - babi, jsi nejlepší!), hodiny strávené v křesle u hořícího krbu s knížkou, procházky do míst, která znám už od dětství. 
Uvědomování si, přemýšlení a konečně - zklidnění se. Ono to všechno nějak dopadne, no ne?
vidíte to super dětský šampáňo? (:D)Poslední dny prázdnin jsem strávila opět s Milým. Výlet do Plzně, nákupy, nejlepší karamelové cappuccino z Costy (na které jsem musela myslet ještě dva dny poté), pizza, filmy, mrazivé procházky, společná oslava Nového roku, první pořádný sníh, litry čaje... ale to hlavní na tom bylo, že jsem ty dny trávila s někým, koho mám nejradši. 

...

Pohádka v podobě volných dní ale bohužel končí a nám nezbývá nic jiného, než si užít poslední neděli, snažit se ještě alespoň dnes nestresovat z nadcházejících školních dní, naposledy se pořádně prospat a myslet na to, že ani škola nám přeci nemůže zabránit v tom, abychom si užívali každého dne, na každém zkusili najít alespoň něco pozitivního (i když to někdy dá zabrat).
A hlavně - nezbláznit se z toho všeho

7 komentářů

 1. Jsi skvělá, prázdniny jsem trávila podobně a bylo to nejlepší!

  OdpovědětVymazat
 2. Snad ty prázdniny jednou strávím tak skvěle jako ty.. Já si letošní Vánoční prázdniny vůbec neužila, panovali hádky, a 1. ledna se to vše jen zhoršilo, čekala jsem lepší vstup do Nového roku, než ten jaký byl, achjo. Snad se to zlepší.
  Držím ti palce, maturitu zvládneš, neměj strach. Musíš si věřit. Už se těším na další články Aničko. Jsi snad jediný zdroj mého úsměvu.
  S.

  OdpovědětVymazat
 3. Opět skvělý článek:)

  OdpovědětVymazat
 4. Vždycky, když čtu tvé články, tak z nich úplně cítím klid a velkou spoustu pozitivní energie. Zvláště, když mluvíš o svých blízkých, to se moc často nevidí, že by to někdo uměl vyjádřit tak krásně jako ty. Takže, moc děkuji za takové články, jako je tento.

  OdpovědětVymazat
 5. Taky jsem navštívila Klenovou, jen o pár dní později, než ty. Hezký místo.

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem ráda, že jsem dnes narazila na tvůj blog. Souhlasím, že tu vládne taková pohodová harmonická nálada, ať už je to jakkoliv, tak tu cítím jistý druh vyrovnanosti a klidu. Zase brzy zavítám na návštěvu :) Měj krásné dny.

  OdpovědětVymazat

© ANNA. Design by FCD