Weekly inspiration 08

5. října 2015

Říjen.
Měsíc podzimních procházek v lese. Vůně skořicových svíček, pokoj, který malými (a přesto tak důležitými) drobnostmi zdobím do podzimního duchu. Barvící se listy, ranní mlha. Deštivá odpoledne a večery, strávené ve dvou pod dekou. Noční povídání si o všem. Čas na psaní a knihy. Zmatené zápisky do deníku, zmatené stejně tak, jako jsou poslední dny moje myšlenky - ostatně jako každý rok touhle dobou. Čas pletených a teplých svetrů, šál a čepic. Zmrzlé ruce, schovávajíc se do kapsy toho druhého. Odpolední procházky prosluněnými, ale přesto studenými ulicemi města, jen já, černý čaj z pekárny s sebou, sluchátka v uších a úsměv na tváři. Usmívám se na lidi, na lidi, kteří jdou se zachmuřenou tváří proti mně. Je mi jedno, že mě možná mají za blázna, protože mně je fajn. Mám chuť si samou radostí povyskočit. Což ale díky čaji v mé ruce jaksi nejde, bohužel.
Užívám si podzimních dnů, těším se na to, co mě v dalších dnech a týdnech čeká. Přijímám výzvy, říkám si, že zvládnu cokoliv jen budu chtít. V říjnových dnech nacházím každoročně klid a vyrovnanost. 
Nacházím sebe samu.


můžeme tu spolu strávit víkend prosím?

aneb je lepší mít kolem sebe lidí málo, ale těch pravých a vyvolených, než mít kolem sebe x lidí, kteří vás jen stahují dolů


2 komentáře

  1. Úžasný, krásný fakt nádhera! si skvělá!
    Mám úplně stejný pocity z podzimu, perfektně si ti vystihla, jen tak dál :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Krásný článek.. :-) Taky miluji tohle období. Mluvíš mi z duše :-)
    Jen škoda, že nejsou články delší. <3

    OdpovědětVymazat

© be at peace, not in pieces. Design by FCD