první tetování

27. října 2015

4:50 ráno, nervozitou se budím ze spaní, i když bych ve skutečnosti mohla ještě v klidu dalších pár hodin spát. V posteli se převaluju ze strany na stranu, v 6 to vzdávám, sahám vedle postele pro svůj iPod a pouštím si pár písniček pro dobré ráno. 

V půl 8, po příjemném hudebním začátku dne, pár přečtených stránkách časopisu a pár minutách jakéhosi mikrospánku jsem se konečně odhodlala vstát.
Na velkou snídani to ale dnes bohužel nevypadá. Žaludek mám stažený, jediné co do sebe dostanu je kafe, které už je takovou mou (nejen) ranní tradicí a jogurt. Bláhově si dělám svačinu na následujících pár hodin (jíst ve skutečnosti nemůžu ještě dalších 8 hod).

Vyzvedávám mé dvě Milé, mou morální oporu, a vydáváme se vstříc tetovacímu dobrodružství
Hodinová cesta autobusem (malá nevolnost z jízdy proti směru jízdy aneb ať žijí sedadla naproti sobě!), následný malý oběd v podobě Míšou doporučených hranolek s dvojitou tatarkou, neustálé kontrolování času (to abych nepřišla pozdě), kokosové latté (které jsem si ale stejně bohužel moc nevychutnala), podpora v podobě telefonního hovoru s tátou a jdeme na to!

...

Studené a třesoucí se ruce, touha mít to už konečně za sebou. Zároveň ta nedočkavost a těšení se na něco, co chci tolik měsíců. Věta pana tatéra "První tetování a rovnou na žebra? To jste celkem odvážná!" mě možná trošku rozhodila, ale rozhodně nevedla k tomu, abych svou tetovací výpravu vzdala a odešla bez toho hlavního - a to bez tetování. To by přece nešlo.


A proč zrovna lotosový květ?

Už nějaký ten rok mám blízko k buddhismu a celkově mi mamka myšlenky tohoto učení od dětství předává. A právě podle něj byl lotos vůbec prvním květem, který se na světě objevil.
Je to symbol znovuzrození, krásy života, štěstí, čistoty a duchovnosti. Symbolizuje také cestu života, kterou je potřeba ujít k osvícení.
Pro mě to je má cesta z anorexie, depresí, sebepoškozování a negativního myšlení. Má cesta k lepšímu já, mé snažení se být lepší, snažit se myslet jinak a líp.
Jako právě lotos, který vyrůstá z bahna, prodírá se špinavou vodou, až se nakonec čistý a zářivý objeví na hladině.

No a když už jsem tam byla...

Tak jsem si rovnou (a spontánně) nechala udělat i tetování druhé, které jsem tedy měla v plánu až o několik měsíců později, ale řekla jsem si, že když už, tak už.
(A nebýt mé milé Jančy, asi by mě to ani nenapadlo, udělat si dvě v jednom dni, takže Jani - díky!)

5 komentářů

 1. Páni jsi skvělá a odvážná! Rovnou dvě tetování najednou? Máš můj obdiv :)
  Ale jsou moc hezká!

  OdpovědětVymazat
 2. A jaký význam má pro tebe to druhé tetování? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To druhé žádný hlubší význam nemá, prostě se mi jen tenhle motiv líbí :)

   Vymazat
 3. Jemná, nepřeplácaná, krasná. Moc dobrý výběr :)

  OdpovědětVymazat

© be at peace, not in pieces. Design by FCD