Weekly inspiration 07

21. září 2015

Rozhodla jsem se, že články, spadající do weekly inspiration nebudu psát každý týden, nýbrž každých 14 dní. Z jakého důvodu?

Jelikož je škola a nemám tolik času (častokrát ani sil) psát jiné, kvalitní články, které nejsou plné fotek a něco se z nich dokonce i dozvíte, byla by škoda, kdyby se blog plnil z velké části jen články ze zmiňované weekly inspiration.
Nebudu rubriku přejmenovávat, jelikož už jste vy i já zvyklí na název, kterou nese už pár měsíců. Tak se na mě za to nezlobte.

Jak jsem psala již v minulém článku, jsem nemocná. A tudíž mám spoustu času na projíždění tumblru či weheartit. Hledám inspiraci, do speciálního bloku si zapisuji citáty či věty, které mě zaujaly. Kreslím, s hrnkem kávy a se sluchátky v uších přečkávám dopoledne, kdy jsem doma sama. A zjišťuji, jak jsem si v poslední době zvykla na něčí přítomnost. Ne že by mi samota vadila, jsem tvor, kterému nevadí jít sám do přírody, jen s batohem se vydat na celé odpoledne do lesa. Nevadí mi jít si sama sednout do kavárny, jen s knížkou a opět - s dobrým kafem na stole. Nevadí mi trávit večer sama, jít se sama projít nebo tak. Postupem času jsem se naučila, že pokud má být člověk spokojený a šťastný s někým jiným, musí se nejdřív naučit být spokojený a šťastný sám se sebou, umět se sebou vydržet.

A tak si ty dny užívám. Brouzdám po internetu, dočítám knížky, uklízím, organizuju si šatník - jsem na sebe pyšná, včera jsem se dobrovolně vzdala několika svetrů, dvou párů bot, pár triček a kalhot - a to všechno jsem věnovala lidem, kteří to potřebují více než já. A to na charitu. Přijde mi to jako mnohem lepší možnost, než aby mi nenošené oblečení leželo jen tak ve skříni, popřípadě ho jen tak vyhodit do popelnice.
Piju litry čaje, kávu se snažím nahrazovat vodou. Jím hodně zeleniny a ovoce - a ne mami, opravdu nechci ten kuřecí plátek. Odpočívám, spím. A musím říct, že se mi tenhle volný týden celkem zamlouvá.


aneb žijme přítomností


no nejsou úžasný?
pamatujete si, jak jsem se tu zmínila o zájezdu do Anglie? tak se nakonec ze září přesunul až na listopad. pro mě díkybohu, jinak bych opět kvůli nemoci nejela nikam, jako tomu bylo u zájezdu do Chorvatskamomentálně celá já


co tě nezabije, to tě posílí

nejlepší pocit


nemůžu si pomoct, pro žilnaté ruce jsem vždycky měla slabost


8 komentářů

 1. Na tvé příspěvky vždycky čekám jako dítě na Vánoce! Vůbec mi nevadí že weekly inspiration bude ted jednou za 14 dní, sama chápu jaké to je, když se člověk jen honí ze školy domů a zpátky. Nechápu jak do všeho, fotek, článku můžeš vložit tolik magie, duši, kterou mají třeba knížky. Přes všechny ty pochvaly ti chci však říct, že mi občas připadá, jakoby tvá slova byly oproti fotkám prázdné. Ber to prosím jako přátelskou radu, ještě na tom psaní pracuj a neohlížej se na blog ohledně článků, aby byl líbivý nám. V tom je umění - Klára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, vážím si samozřejmě jak pochvaly, tak i kritiky. Na psaní se snažím pracovat neustále, ale je jasný, že ne vždy budou všechny texty stejně dobré. Každopádně děkuji! :)

   Vymazat
 2. Teď jsem projella tvůj blog, a musím říci, že jsme si docela podobné..jak v myšlení, tak v stylu oblečení, obrázku apod..:-) moc pěkný blog :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jen, že jje ti fájn vědět, že tady chodí podobně podivný človíček jako já. :-)

   Vymazat
 3. vždy si hovorím, že tieto "obrázkové" články sú také nič, ale keď vidím tie tvoje, tak som nadšená a chce sa mi plakať, také to je všetko krásne. hlavne ten úvodný textík.vyzeráš ako úžasný a zaujímavý človiečik :) naozaj máš veľmi, veľmi krásny blog

  OdpovědětVymazat
 4. Mám strašne rada tvoje weekly inspiration posty, takže mi je trochu ľúto, že už nebudú každý týždeň ale úplne ťa chápem, mám to so školou podobne :) mohla by som sa spýtať ako sa voláš na weheartit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jako se jmenuju skoro všude - ansvarcova
   :)

   Vymazat

© be at peace, not in pieces. Design by FCD