free monday, best monday

29. září 2015


Říká se, že nejlepší pondělí, je volné pondělí. A já musím jedině souhlasit.

Nedělní odpoledne jsem si užívala tak nějak víc, když jsem nemusela myslet na to, že zítra už je zase pondělí a s ním samozřejmě spojená škola. Nemusela jsem myslet na učení ani na to, co všechno je potřeba v týdnu udělat. Najednou se tyhle stresy posunuly alespoň o den a já musím říct, že kdyby měl každý víkend místo dvou dnů tři, bylo by to tak nějak lepší. Ale bohužel.

A jak jsem tedy to volné pondělí nakonec strávila?
Už minulý týden jsem věděla, že rozhodně nechci sedět doma (po týdnu nemoci - kdo by taky chtěl). A tak jsem nechala učení učením - a ano, zas jsem to všechno doháněla kolem 9 hod večer, klasicky - a vyrazila na výlet, s ním.

A po několikáté musím říct jednu a tu samou větu - že příroda je pro mě jako balzám na duši. Vůně dřeva, stromů, louky všude kolem nás, suché listí křupající pod nohama. Sem tam nějaké lesní zvíře, sluneční paprsky prosvítající skrz zamračené nebe. Studený vítr, který vás nutí zachumlat si nos do šály a po příchodu domů si udělat teplý čaj. Pomalu přicházející podzim je víc než kouzelný.

A jak jste si užili volný den vy?


4 komentáře

 1. Mám ráda město, mám ráda kavárny,obchody,lidi, ale občas chci a potřebuji jít někam pryč do přírody, klidně i sama, projít se, hledat něco nového,přemýšlet.. a v tomhle období to dělám nejraději, už se začíná všechno barvit do žluta,oranžova,hněda,červená, všechno to pomalu letí. Je to prostě krásné.

  OdpovědětVymazat
 2. ja proste ten tvoj blog milujem. nejak som sa preklikala k tvojmu kontu na instagrame a odvtedy som tam varena-pecena, palec hore :))

  http://7bluedots.blogspot.com.

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Aničko, chtěla bych ti moc poděkovat za veškeré poznámky, pocity a rady na tvém blogu. Z tvého psaní se cítím tak, jak bych to jen řekla... Z každého článku si vždy vypíšu poznámky, které mě zaujmou, které mi nějakým způsobem změní názor na věc, či mě donutí se nad věcí zamyslet. Už po několikáté si mi tvým článkem vykouzlila úsměv na tváři a celý den obrátila k lepšímu. Kolikrát se k tvým poznámkám vracím a vždy odcházím s lepší náladou. Děkuji ti moc, těším se na nové články, jsem neskutečně ráda že si 29. září loňského roku znovu začala psát. Jsi tak trochu mým štístkem a jsem ti za to moc vděčná. Sarah S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přesně kvůli lidem jako jsi ty to dělám, právě kvůli nim mě to nutí pokračovat. Jsem za to strašně ráda, děkuju!

   Vymazat

© ANNA. Design by FCD